Artırılmış Gerçeklik Çözümleri ve Danışmanlığı

Artırılmış Gerçeklik (AR)

Artırılmış Gerçeklik (AR), gerçek dünya ortamına dijital öğelerin eklenmesiyle oluşturulan bir deneyimdir. Bu öğeler, genellikle bir mobil cihaz veya başka bir Artırılmış Gerçeklik (AR) uyumlu cihaz kullanılarak gerçek dünya görüntüsüne yansıtılır.

Artırılmış Gerçeklik (AR), günümüzde geniş kapsamda kullanılmaktadır. Bu kapsamın öncüleri olarak; Eğitim, E-Ticaret, Mobilya, Oyun, Savunma gibi sektörleri örneklendirebiliriz. Dijital dönüşümde yarattığı kolaylık, kullanılabilirlik, maliyet azaltma, verimlilik artışı gibi oldukça kritik etmenlere katkı sağlayabilmektedir.

ŞehirAR

Artırılmış Gerçeklik (AR) ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başlayan bir teknoloji haline gelmeye başlamıştır. Fakat ulaşım altyapılarında kullanımı kısıtlı şekilde ilerlemektedir. Küresel olarak durumu değerlendirdiğimizde çeşitli teknolojiler ile yolcuların seyahatlerini kolaylaştırabilen uygulamalar yer almakta olup, AR teknolojisini kullanarak gerçekçi, işlevsel ve pratik bir deneyimi sunabilen uygulamalar oldukça azdır. Pazardaki bu boşluktan yola çıkarak insan hayatını kolaylaştırabilecek bir çözüm ile karşınızdayız.

ŞehirAR - İstanbul Kart

Projemizi, uygulamamızı cihazınızda açtıktan sonra kameranızı aşağıdaki İstanbul kart’a tutarak deneyimleyebilirsiniz.

Teknopark Ankara - İvedik OSB Mah. 2224 Cad. No:1 İç Kapı No:116 Yenimahalle/Ankara

İrtibat: info@danismanlikmomentum.com